Školy zapojené do Recyklohraní sbírají baterie

Do sběru baterií se aktivně zapojují školy po celé České republice. Od roku 2008 funguje školní vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, do kterého je zapojeno již přes 3 800 škol. Projekt je určen všem mateřským, základním i středním školám a účast v něm je zcela bezplatná.

Zdarma je i dodání sběrných nádob na použité baterie, vysloužilé drobné elektrozařízení, tonery a cartridge a také následný odvoz po jejich naplnění.

Program finančně podporují kolektivní systémy ECOBAT a ELEKTROWIN, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci baterií a elektrozařízení a další partneři.

Ekologické vzdělávání a osobní zkušenost

Hlavním cílem Recyklohraní je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Pedagogům projekt nabízí zajímavé výukové materiály. Pokud vás zajímají bližší informace, navštivte webové stránky Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. V případě dotazů využijte  tel. 739 280 887 nebo info@recyklohrani.cz.

Další školy jsou vítány

Jste-li ze školského zařízení a máte zájem se k projektu připojit, pak doporučujeme navštívit webové stránky projektu. Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času. Stačí zadat IČO školy a pak už jen vyplnit registrační údaje. Věříme, že třídění a vzdělávání s programem Recyklohraní vás bude bavit.