cz en
Přihlášení pro výrobce
Uživatelské jméno:
Heslo
Zapamatovat přihlášení na tomto počítači
Informace

Akce

Jihomoravský kraj podpořil sběrovou soutěž. Děti z 217 škol při ní vybraly 9 346 kilogramů baterií, které byly předány k recyklaci

25.09.2017

Celkem 217 škol v Jihomoravském kraji se v první polovině roku zapojilo do soutěže RECYKLOBRANÍ ve sběru použitých baterií. Podařilo se jim vybrat a k recyklaci předat 9 346 kg baterií. V přepočtu to představuje 0,61 kg na žáka, což odpovídá 24 tužkovým bateriím typu AA. Nejúspěšnější školou v kraji byla ZŠ a MŠ Holubice, okres Vyškov, p. o., ve které odevzdali 6,81 kg baterií na žáka. V absolutním množství vybraných baterií zvítězila ZŠ V. Menšíka Ivančice, která odevzdala 604 kg baterií. Ta je také skokanem roku, protože dosáhla největšího meziročního nárůstu ve sběru. Soutěž podpořil Jihomoravský kraj ve spolupráci s neziskovou společností ECOBAT a programem Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání odměn nejlepším školám proběhlo v pondělí 25. září 2017 v budově krajského úřadu v Brně.

V Jihomoravském kraji se třídění a recyklaci baterií daří. Loni bylo v kraji na jednoho obyvatele odevzdáno 192 gramů baterií, což je velmi solidní výsledek i v celorepublikovém srovnání. Příznivý je i meziroční nárůst – ve srovnání s rokem 2015 se vloni vybralo o 14 % baterií více. K těmto pozitivním číslům výrazně přispívá i aktivní přístup Krajského úřadu Jihomoravského kraje. „Spolupráce se školami je pro nás velmi důležitá, a proto se chceme i do budoucna hodně zaměřovat na podporu osvětových a sběrových projektů právě na školách,“ říká Miroslav Kubásek, radní Jihomoravského kraje pro životní prostředí.

Aktuálně se mohou školy v Jihomoravském kraji zúčastnit v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět prvního úkolu v novém školním roce. Pod názvem Vydržím víc, posloužím déle se skrývá téma správného využívání baterií a akumulátorů a stranou nezůstane ani téma třídění a recyklace. Do poloviny listopadu probíhá také tradiční sběrová kampaň jak baterií, tak i vysloužilých elektrospotřebičů. Ve dnech 23. a 24. listopadu se v Brně uskuteční seminář pro pedagogy zaměřený na zapojení tématu předcházení vzniku odpadů do výuky na všech stupních škol a bude tam představen i nový výukový materiál EKOABECEDA – umíme žít bez odpadů? A v prosinci 2017 zavítají lektoři Recyklohraní, o.p.s., do jihomoravských škol s výjezdním programem Recyklace hrou. Rezervace pro zájemce již nyní probíhají.

Výsledky soutěže RECYKLOBRANÍ
Soutěž RECYKLOBRANÍ probíhala v Jihomoravském kraji v období leden až červen 2017. Soutěžilo se ve 3 kategoriích: v absolutní hmotnosti odevzdaných baterií, v hmotnosti baterií odevzdaných na jednoho žáka a v kategorii skokan roku, v které se hodnotil největší meziroční nárůst. Výsledky na prvních třech místech v každé kategorii jsou uvedeny níže.

Kategorie Nejlepší sběrač v kg za období leden - červen 2017
1. ZŠ V. Menšíka Ivančice 604 kg
2. ZŠ a MŠ Holubice, okres Vyškov, p.o. 388 kg
3. ZŠ JUDr. Josefa Mareše a Mateřská škola, Znojmo, Klášterní 2, p.o. 380 kg

Kategorie nejlepší sběrač v kg/žáka za období leden - červen 2017 (ø na žáka v kg)

1. ZŠ a MŠ Holubice, okres Vyškov, p.o. 6,81 kg
2. ZŠ Pouzdřany, okres Břeclav, p.o. 5,42 kg
3. ZŠ a MŠ Hlohovec 3,58 kg

Kategorie Skokan roku za období leden - červen 2017 / 2016 (rozdíl ve svezeno 2017-2016)

1. ZŠ V. Menšíka Ivančice 324 kg
2. ZŠ J. A. Komenského, příspěvková organizace města Kyjova 277 kg
3. ZŠ M. Kudeříkové, Strážnice 216 kg


Zpět na předchozí stránku>>

Vyhledávání
Kontakt
ECOBAT s.r.o.
Soborská 1302/8
160 00 Praha 6
Telefon: 233 332 787
E-mail: ecobat@ecobat.cz
IČ: 26 72 59 67
InformaceÚvod |O nás |Výrobci |Prodejci |Spotřebitelé |Obce |Školy |Firmy |E-learning |Kontakt | Mapa stránek